Partnerzy

AUTH (Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach)

Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach (AUTh) jest największym w Grecji i Europie Południowo-Wschodniej. Tworzy go 11 wydziałów, na które składa się 41 instytutów-szkół oraz wiele innych jednostek uczelnianych (m.in. laboratoria, pracownie, biblioteki, kliniki i ośrodki badawcze). Na uniwersytecie studiuje obecnie około 88 900 studentów, 76 900 na studiach licencjackich i magisterskich oraz 12 000 na studiach podyplomowych. Uczelnia zatrudnia 1.679 nauczycieli akademickich oraz 1.619 pracowników obsługi i wsparcia. Uniwersytet Arystotelesa zdecydowanie angażuje się w badania i uczestniczy w projektach finansowanych w ramach współpracy międzynarodowej. Misją uczelni jest rozwijanie wiedzy, dobrostanu, kompetencji osobistych i jakości życia studentów, wykładowców, personelu i całej społeczności.

1200px-Aristotle_University_of_Thessaloniki_logo-150x150

Szkoła Edukacji Wczesnoszkolnej (The School of Early Childhood Education) oraz Szkoła Edukacji Podstawowej (the School of Primary Education) składają się na Wydział Edukacji. Od momentu powstania promuje badania i dydaktykę w obszarze edukacji, wspiera i uczestniczy w dialogu publicznym na temat edukacji, a także wnosi znaczący wkład w rozwiązywanie problemów społecznych

Zespół naukowy reprezentujący Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach, uczestniczący w projekcie GCAO, jest następujący:

  • Superwizja naukowa: Antonis Lenakakis, Profesor Szkoły Edukacji Wczesnoszkolnej, Wydział Edukacji, AUTh.
  • Martha Ioannidou, adiunkt na Wydziale Pedagogiki Szkolnej, Wydział Pedagogiczny.
  • Maria Koltsida, doktor, wykładowca kontraktowy na Wydziale Pedagogiki Szkolnej, Wydział Pedagogiczny.
  • Efstathios Sidiropoulos, Pracownik naukowy ze stopniem doktora.

Facebook: http://www.facebook.com/Aristoteleio
Twitter: https://twitter.com/Auth_University
Instagram: https://www.instagram.com/auth_university_thessaloniki/
Youtube: https://www.youtube.com/user/AristotleUniv

UAM Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z dziesięciu uniwersytetów badawczych w Polsce, co oznacza realizację dodatkowych zadań, silnie ukierunkowanych na rozwój badań naukowych i ich umiędzynarodowienie.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) jest największą uczelnią poznańską i jednym z czołowych polskich uniwersytetów (jedna z 10 uczelni badawczych w Polsce). UAM swoją reputację i prestiż opiera na tradycji, wybitnych osiągnięciach wydziałów i atrakcyjnej ofercie programowej. Na strukturę Uniwersytetu składa się 20 wydziałów i 4 ośrodki zamiejscowe. Uczelnia zatrudnia obecnie 3000 pracowników dydaktycznych i 2200 pracowników nieakademickich. Na uczelni studiuje obecnie niemal 38 000 studentów (około 750 to studenci zagraniczni reprezentujący blisko 80 narodowości). Studenci mogą wybrać z oferty ponad 200 specjalizacji. Misją Uniwersytetu jest pogłębianie wiedzy poprzez wysokiej jakości badania i oferta dydaktyczna budowana we współpracy z biznesem, profesjonalistami, instytucjami publicznymi oraz innymi podmiotami badawczymi i edukacyjnymi.

Wydział Studiów Edukacyjnych proponuje 3 kierunki: pedagogika, pedagogika specjalna oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, z ponad 30 specjalizacjami. W ostatnich latach był wielokrotnie najwyżej oceniany w rankingach najlepszych wydziałów pedagogicznych/edukacyjnych w Polsce. Wszystkie specjalizacje pozwalają na zdobycie kwalifikacje pedagogiczne, a także w ofercie zajęciowej zawierają zajęcia dotyczące zagadnień inkluzji i grup zagrożonych wykluczeniem. Superwizja naukowa: Mateusz Marciniak, Adiunkt w Pracowni Pedagogiki Szkolnej Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Prasin Aloga (Wizualny Teatr Lalek “Prasin Aloga”)

Teatr Lalek Sztuk Pięknych “Prassein Aloga” został założony w 1997 roku przez Emmanuelę Kapokaki, absolwentkę Wyższej Szkoły Teatru Lalek (Charleville-Mezières, Francja) w ramach stypendium Fundacji Onassis. Elementem charakterystycznym jest odejście od tradycyjnego teatru lalek poprzez łączenie lalek i aktorów w tworzonych spektaklach. Spektakle Prasin Aloga oferują widzowi doświadczenia odmienne od konwencjonalnego teatru, posługując się językiem wyobraźni, symboliki i archetypów. W tworzonych oryginalnych widowiskach, łączona jest aktywność aktorów i lalek – zarówno dla dziecięcej, jak i dorosłej publiczności. Wykorzystywane w nim lalki tworzone są za pomocą zróżnicowanych technik, z naciskiem na ekspresję artystyczną.

logo_f-

Zrealizowało 15 produkcji teatralnych. Od 2000 roku otrzymuje dofinansowanie z Ministerstwa Kultury oraz Hellenistycznego Centrum Badań Teatralnych (E.KE.THE.CH.). Jego produkcje były wspierane przez Instytuty Francji, Danii i Hiszpanii (CERVANTES), Sekretariat Generalny ds. Młodzieży, Urząd Miasta Aten, Prefekturę Aten, Dom Literatury i Sztuki Fundacji Onassisa oraz inne instytucje edukacyjne, a także przez Wydawnictwo Patakis. Współpracowało z ERT (Grecka Korporacja Nadawcza) przy programach telewizyjnych dla dzieci. Firma wyreżyserowała spektakl dla dzieci dla grupy SYN-EPI i współpracowała z Teatrem Neos Kosmos oraz Teatrem Porta przy budowie lalek i szkoleniu. Organizuje seminaria lalkarskie dla dzieci i dorosłych oraz występuje w szkołach, gminach i instytucjach kulturalnych w całej Grecji.